Beszámoló a 2019-es BME Állásbörzén szerzett tapasztalatokról

Márciusban ismét lehetőségünk nyílt részt venni a BME Állásbörzén, ahol a kollégák mellett iskolánkban végzett coachok is bekapcsolódtak a szakmai munkába. A börzén szerzett tapasztalatairól, ezúttal Hanák Andrea,  coach…

A csirkemell többletértelme: lehet, hogy rájöttem a megoldásra?

Lehet, hogy rájöttem a megoldásra? Persze a saját megoldásomra, nem a tiédre, de azért bízom benne, hogy Számodra is hasznos lesz ez a kis sztori. :-) A tanfolyamon több személyiségtesztet töltünk ki, amik segítségével jobban…

Kérdezéstechnika (Részletek Life coach képzésünkből)

Kérdezéstechnika A coach alapvető eszköze a kérdés. Azt hisszük, megy ez nekünk, pedig ösztönös kérdéseinkkel sokszor inkább megakasztjuk a folyamatot, mint sem hogy valójában segítenénk a klienst. Ha jól tudunk kérdezni,…

DISC, ügyfél-ismeret (Részletek Life coach képzési programunkból)

DISC   Az alepvető személyiség modellek és tipológiák ismerete olyan alapvető pszichológiai tudás, ami elengedhetetlen minden segítő szakembernek. A célunk nem az, hogy címkézzük, minősítsük az ügyfeleket,…

Tréner leszek! – A tréneri pálya kihívásai, mi az amiben egy képzés segíthet?

Az alábbi cikkben egy pályakezdő tréner gondolataival, kérdéseivel, dilemmáival találkozhatsz. Megismerheted, hogy az első tréninget mi előzi meg a tréneri oldalról, majd ezt követően a tréneri hivatáshoz elengedhetetlen tudásról,…

Asszertivitás (Részletek Life coach képzési programunk-ból)

Asszertivitás Az asszertív kommunikáció művészetét mindenkinek érdemes elsajátítani, hiszen emberi kapcsolataink alapvető minősége múlik azon, mennyire vagyunk képesek úgy az önérvényesítésre, hogy közben a másik…

Konfliktusok és kezelésük (Részletek Life coach képzési programunk-ból)

Konfliktuskezelés   Miért van szüksége egy coach-nak arra, hogy tisztában legyen a saját konfliktuskezelési stratégiáival? A válasz nagyon egyszerű: szemléletében, munkájában, kommunikációs stílusában  vissza…

Önismeret I.-II. (Részletek Life coach képzési programunkból)

Önismeret I-II. Azt valljuk, hogy a segítő szakembernek jártasnak kell lennie az önismeretben, tudnia kell, mi motiválja, mik az erősségei és fejlesztendő területei. Éppen ezért a képzésünket erős önismereti alapozással kezdjük. Mit…